Жертвами стрілянини в таборі біля Осло стали щонайменше 80 людей

23 Липня 2011, 10:04

Десятки отримали поранення.

У правоохоронних органах не виключають, що число жертв може ще зрости. Всього в таборі перебували близько 700 людей.

Водночас прем'єрміністр Норвегії Йенс Столтенберг виступив по національному телебаченню зі зверненням, в якому заявив, що відповіддю на вибух у комплексі урядових будівель і стрілянина в молодіжному таборі стане ще більша відкритість норвезького суспільства:

"Ви нас не зруйнуєте. Ви не зруйнуєте нашу демократію та ідеали. Відповіддю народу країни на те, що трапилося стане ще більше демократії", – заявив Столтенберг.

Проте, у зв'язку з трагічними подіями, норвезька влада вживає надзвичайні заходи безпеки – за повідомленнями очевидців, військовослужбовці норвезької армії займають позиції в центрі Осло. Поліція закликає людей триматися подалі від центру, а також обмежити використання мобільного телефонного зв'язку. Крім того, влада Норвегії вирішили відновити прикордонний контроль з країнами Шенгенської зони.

Нагадаємо, у столиці Норвегії стався подвійний теракт у п'ятницю, 22 липня.

Спочатку стався вибух у комплексі урядових будівель в центрі Осло, де розміщуються канцелярія прем'єр-міністра, а також міністерства енергетики, промисловості та юстиції. Жертвами вибуху, за даними поліції, стали 7 людей, більше 19 були поранені. Прем'єр-міністр Норвегії, лідер Трудової партії Йенс Столтенберг, і інші чиновники не постраждали.

Через декілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Трудової партії на острові поблизу норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрілянині на острові і заявила, що він «поза всяких сумнівів» пов'язаний з вибухом в центрі столиці. Офіційно відповідальність за теракт поки на себе ніхто не взяв. Між тим, в поліції не пов'язують подію з міжнародними терористичними організаціями і заявляють про зв'язки арештованого з правим екстремізмом. Правляча Трудова партія представляє ліві політичні сили.

Деякі ЗМІ називають ім'я заарештованого і публікують його фотографію, проте поліція відмовляється підтвердити особу затриманого, пояснюючи, що все це належить встановити слідству.