Днями катарський канал аль-Джазіра опублікував статтю, присвячену відкритому листу до Зеленського, що його написав професор політичних наук університету Хайфи Асад Ганем. Палестинський політолог висловив захоплення опором українців, але закликав Зеленського відмовитись від подвійних стандартів. Мовляв, засудження Україною нападу Росії є цілком справедливим, але при цьому Київ підтримує агресивну політику Ізраїлю. Автор пояснив, що більшість палестинців стежать за боротьбою, яку веде Зеленський та бажає йому перемоги над “безсенсовою російською агресією”, і що перемога Росії буде подарунком для “агресивного” Ізраїлю. Також Ганем наголошує, що “боротьба та перемога українського народу, навіть ціною великих жертв, дасть надію іншим народам, що борються з пригніченням, тим самим відроджуючи наші надії на повернення (своїх земель — Ред.) та звільнення”.
Читайте також: Чому не всі західні компанії поспішають йти з російського ринку
Канал аль-Арабія, що входить до державної медіакорпорації Об’єднаних Арабських Еміратів, фокусується переважно на економічних наслідках війни. Наприклад, репортаж від 23 березня розповідає про продовольчу кризу, яка може торкнутись 20 мільйонів суданців, залежних від поставок зерна з України та РФ. Крім того, мовник приділяє багато уваги санкціям щодо РФ та ситуації на світовому ринку енергоносіїв. Що стосується висвітлення військових подій, канал надає перевагу західним даним. Наприклад, 22 березня у друкованому виданні медіакорпорації був опублікований витяг зі звіту Пентагону, присвяченого контрнаступу українських військ. Також у виданні вийшла стаття під заголовком “Зеленський: Київ сильний та непорушний, ми захищаємо всю Європу”.
Ліванський телеканал аль-Джадід займає обережну позицію в коментуванні подій. Наприклад, автор статті про виступ Зеленського у парламенті Японії відзначає, що заява президента України про те, що Росія готує новий напад із Чорнобильської зони відчуження, недостатньо підкріплена доказами. Багато матеріалів видання присвячує впливу російсько-української війни на Ліван. Так, у статті, присвяченій зустрічі міністра закордонних справ Лівану з послом Франції, зазначають, що головною темою обговорення були “наслідки української кризи в галузі продовольчої безпеки для Європи, Близького Сходу та Лівану”.
Читайте також: Як російська агресія провокує глобальну продовольчу кризу
Алжирська газета еш-Шурук розглядає російсько-українську війну в розрізі побудови нового світового ладу. Від цього, на думку авторів, найбільше виграють КНР та Іран, натомість США опиняються в незручному положенні, а Ізраїль “пошиється в дурні”, втрачаючи в можливості маневру. Крім того, автори твердять, що руйнівну роль в конфлікті зіграв “страх сіоністів перед Росією та його бажання не напружувати стосунки з нею, який виявився в ігноруванні прохання України посилити її обороноздатність шляхом придбання технологій та сіоністської системи протиракетної оборони під назвою Залізний купол”.
Єгипетська газета аль-Аграм у статті про майбутнє ринку енергоносіїв висловлює думку, що європейські держави не можуть дійти згоди в питанні остаточної відмови від імпорту російських нафти та газу. Але це може змінитися після закінчення терміну дії короткострокових контрактів. В цілому ж у висвітленні конфлікту газета звертається до всього можливого спектру джерел: від Пентагону до пресслужби “ДНР”.