"Я впевнена, що росіяни доволі скоро в свій спосіб, який ніяк не буде пов'язаний з рішенням Трибуналу, повернуть наших моряків. Вони будуть це представляти як власне рішення, як волю Владіміра Владіміровіча (Путіна, – Ред.), і думаю, що так, як воно було в іншій справі, яка стосується "Грінпісу" і корабля, який називається Arсtic Sunrise – вони також вдавали, що не виконують рішення Трибуналу, але виконали все і навіть виплатили компенсацію", – зауважила очільниця.
Зокрема, відповідаючи на питання чи може таке рішення бути пов'язане з "компліментами" новій український владі, що мовляв, РФ почала домовлятися, Зеркаль заявила: "Думаю, можливо, вони і так будуть це представляти, але для світу вже все дуже чітко – що є рішення трибуналу. І рішення Трибуналу має бути виконано, тим більше це стосується імунітету військових кораблів, а військові кораблі є у всіх країн, які є в цій конвенції".
За її словами, рішення Міжнародного морського трибуналу для України "дійсно перемога, особливо з рахунком 19 до 1".
Крім того, Зеркаль прокоментувала інформацію у ЗМІ, що за рахунок такого рішення Міжнародного суду країнам ЄС буде складно йти шляхом скасування санкцій проти РФ.
"Якщо повернутися до подій, які відбувалися в листопаді і грудні, коли росіяни нав'язували, що … вони мали право це зробити і що взагалі Україна винна в цьому інциденті, то навіть у наших партнерів у Німеччині та Франції був такий сумнів, що, може, росіяни мають рацію, а тут у нас є доказ того, що це не українська позиція, що це рішення Міжнародного морського трибуналу – що ми нічого не порушували, що це порушила Росія. І для нас це не просто інструмент, це дійсно свідчення того, що в нас є докази своєї правоти", – додала вона.
25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.
У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.
У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".
Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція