Землетрус пошкодив майже 300 історичних будівель в Італії

26 Серпня 2016, 08:27

Землетрус в Італії пошкодив близько 300 історичних будівель.

Сильні поштовхи пошкодили розташовані за сотні кілометрів від епіцентру землетрусу середньовічні храми.

Зазначається, що землетрус, що стався в ніч напередодні в центральній частині Італії, завдав серед іншого значної шкоди культурним цінностям регіону. Лихо пошкодило щонайменше 293 будівлі, що мають історичне значення.

Зокрема, в результаті землетрусу під руїнами були заблоковані Кафедральний собор Сан-Джуліано, розташований на відстані близько ста кілометрів від епіцентру землетрусу. Фундамент собору було закладено ще в 10-му столітті, а в 18-му столітті його перебудували під керівництвом архітектора Мореллі.

Крім того, найбільші руйнування отримав населений пункт Аматриче, що вважався одним з найкрасивіших в Італії. Землетрус пошкодив Базиліку Сан-Франческо з фресками 14-го і 15-го століть у Церкві Святого Августина. У населеному пункті Камерино повідомляють про руйнування частини стіни одного з монастирів. В одному з соборів в Умбрії, розташованому на відстані 200 кілометрів від Аматриче, помітили незначні тріщини в конструкції, які виникли в результаті землетрусу.

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня в центральній Італії стався сильний землетрус, який зруйнував десятки будинків у кількох населених пунктах. За останніми даними, 250 людей загинули, 365 людей отримали поранення.