Земана у чеському парламенті звинуватили у держзраді

27 Березня 2018, 16:28

Депутати Чехії звинувачують президента країни  Мілоша Земана у державній зраді через його позицію щодо можливого чеського походження нервово-паралітичної речовини "Новичок", якою отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля.

 

Про це повідомило видання Novinky.

 

"Я переконана, що президент вчинив державну зраду. Своїми словами він грає на користь Росії, а не Чехії", – заявила депутат і екс-голова нижньої палати парламенту Мирослава Нємцова.

 

Вона переконана, що доцільно було б подати скаргу,про Нємцова сумнівається, що проти президента буде відкрита справа.

 

Депутат Петр Газдік також приєднався до звинувачень Земана у держраді.

 

"Якщо компетентний міністр говорить, що нервово-паралітична речовина не походить з нашої країни, однак президент все одно доручає Службі інформаційної безпеки розслідування, яке ставить під сумнів слова міністра, то це вже на грані державної зради" – заявив депутат.

 

Голова руху STAN  Ян Фарський заявив, що його політична сила обговорить можливість конституційної скарги щодо Земана.

 

"Росія веде гібридну війну з Заходом, частиною якого ми є. Дезінформація є частиною цієї війни. І ось президент Земан чітко приєднався до цієї дезінформаційної кампанії" – зауважив Фарський.

 

Президент Чехії Мілош Земан доручив голові Служби безпеки і інформації  Міхалу Коуделці перевірити версію про можливе виробництво у країні нервово-паралітичної речовини "Новичок", якою був отруєний колишній російський розвідник Сєргєй Скріпаль і його донька Юлія у Солсбері.

 

Зазначається, що чеська контррозвідка повинна з'ясувати, чи могла отруйна речовина військового класу розроблятися в науково-дослідних або промислових цілях в країні.