Зеленський звільнив Кривоноса з РНБО

30 Грудня 2020, 09:16

Президент Володимир Зеленський 29 грудня звільнив Сергія Кривоноса з посади заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Про це повідомив Офіс президента.

 

 

«Звільнити Кривоноса Сергія Григоровича з посади заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та направити його у розпорядження Міністерства оборони України», – йдеться в указі №604/2020.

 

Кривонос уже прокоментував своє звільнення з посади. Він назвав це новорічним подарунком, подякувавши президенту,  а також згадав про законопроект про територіальну оборону України.

 

«На сайті Верховної ради України є лише один проект закону «Про територіальну оборону України» №4504 мого співавторства, зареєстрований 16 грудня 2020 року. Але на сайті президента України з'явився указ про моє звільнення з посади заступника секретаря РНБО. Можна звільнити людину з посади, але людину з людини не звільнити! Дякую президентові України за новорічний подарунок», – написав він.

 

Зауважимо, що 25 грудня 2020 року Зеленський заявив, що у випадку нападу Росії на материкову Україну з боку окупованого ФР Криму, будуть мобілізовані всі українці – і чоловіки, і жінки У відповідь Кривонос назвав таку ідею нереалістичною і шкідливою: «Ми ж не воюємо м’ясом, не кидаємо людей десятками тисяч».

 

Нагадаємо, у грудні 2019 року генерал-майор Сергій Кривонос був призначений у РНБО відповідальним за напрямок територіальної оборони.

 

5 грудня того року відбулося закрите засідання РНБО під головуванням президента. Одним з питань, що порушувалися, була територіальна оборона України. На засіданні також було ухвалено сценарій реінтеграції – мається на увазі повернення окупованих територій Донецької і Луганської областей до України.

 

Як повідомлялося, 29 грудня 2020 року Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки та оборони для розгляду, зокрема, питання конституційної кризи.