Зеленський заявив, що справедливо критикував європейських лідерів у розмові з Трампом

26 Вересня 2019, 09:51

Президент України Володимир Зеленський вважає, що справедливо критикував європейських лідерів у розмові з президентом США Дональдом Трампом. Про це він сказав на брифінгу у Нью-Йорку, передає Інтерфакс

 

"Я за кожне своє слово відповідаю. Я багато разів дякував, дякую і зараз на зустрічі з президентом Трампом сказав, що вдячний за будь-яку допомогу Україні від наших європейських лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона, та від інших. Розмова з Трампом відбувається у дуже складний період, коли Росію повернули в ПАРЄ, санкції не мали такого сильного тиску на будівництво "Північного потоку-2", і я говорив про це з усіма лідерами, про яких я казав у цій розмові, або про яких не говорив", – сказав президент.

 

Він підкреслив, що не хоче "говорити про когось погано".

 

"Але я сказав правду, бо "Північний потік-2" для нас – велика загроза енергетичній безпеці. Тому що ми можемо з вами втратити транзитні гроші, біля $3 млрд. І, як на мене, "Північний потік" – це таке поступове скасування санкцій. Це моє особисте бачення, і я про нього відверто кажу. А за все інше дуже вдячні", – пояснив Зеленський. 

 

Нагадаємо, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови Трампа та Зеленського. Виявилося, що американський лідер розкритикував пасивну позицію Європи щодо допомоги Україні, Зеленський із ним погодився.