Зеленський вимагає від правоохоронців за два тижні з’ясувати, хто прослуховував Гончарука

17 Січня 2020, 14:16

Президент Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України. Про це у п'ятницю, 17 січня, повідомляє прес-служба глави держави.

 

Як зазначається, відповідне завдання Глава держави поставив під час зустрічі з керівниками Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Управління державної охорони.

 

"Вимагаю, щоб за два тижні, якомога швидше ми з вами отримали інформацію – хто вів записи… Знайти, хто це зробив, і з цим розібратися", – наголосив Зеленський.

 

Крім того, президент зауважив, що в межах кримінального провадження має бути чітко встановлене коло осіб, які були присутні на переговорах, і з’ясовані обставини, за яких вони відбувалися.

 

"У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні", – зазначив глава держави.

 

Він додав, що, за словами прем’єр-міністра, було декілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.

 

Зеленський також вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки.

 

Як повідомлялося, 17 січня стало відомо, що прем’єр-міністр Олексій Гончарук подав у відставку.

 

Нагадаємо, кількома днями раніше у мережі  було опубліковано прослушку начебто з наради Гончарука, де йшлося про курс гривні та економічні питання. В опублікованих записах голоси схожі на голоси Гончарука, заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової та міністерки фінансів Оксани Маркарової про курс гривні та економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським. На аудіозаписі людина з голосом, схожим на Гончарука, говорить про те, що у президента дуже примітивне розуміння економічних процесів, та що сам Гончарук «повний профан в економіці».

 

Згодом у Кабміні повідомили, що не мають інформації щодо справжності жодного запису. Гончарук відреагував на оприлюднені в мережі аудіозаписи, зазначивши, що «із самого початку проти команди президента й уряду працюють багато людей, яким хотілось, щоб нам нічого не вдалося». 

 

В УДО повідомили, що інформація про прослуховування не є правдивою.