Зеленський вніс зміни до положення про військову службу

17 Липня 2019, 09:52

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України. Про це йдеться на сайті президента.

 

Зазначається, що в разі введення воєнного стану для формування військових адміністрацій в населені пункти відправляються військовослужбовці із збереженням на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

 

Так, заміщення посад військовослужбовцями здійснюється відповідно до переліку посад у військових адміністраціях, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів, і переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військової адміністрації, затвердженими президентом України за поданням головнокомандувача ЗСУ.

 

Зокрема, відрядження військовослужбовців у військові адміністрації із збереженням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють в Генштаб ЗСУ. У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

 

Крім того, за погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях і знову спрямовуються в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцем обов'язків на займаній посаді.

 

До того ж в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому "введення воєнного стану" для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінене на "оголошення стану війни", і терміни вислуги встановлюються "до дня і часу припинення стану війни ".

 

Разом з тим, тепер військовий зможе отримати вище звання не тільки з урахуванням досвіду служби, але і "рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристик посад, визначених Міністерством оборони України". При цьому з цього ж пункту видалена фраза про те, що "переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів".

 

Водночас, пункт про те, що після закінчення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації військовослужбовці повертаються в військові частини, які направили на таку підготовку, доповнено тим, що курсанти після закінчення курсу підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації призначаються на посади згідно з отриманою військово-облікової спеціальності, крім військовослужбовців, які зараховуються у розпорядження командира військової частини А0515 (Головне управління розвідки Міноборони України).

 

Нагадаємо, що  Зеленський має намір замінити послів України в Швейцарії, на Кіпрі, в Аргентині, США та інших країнах.