Зеленський відповів на петицію про легалізацію короткоствольної зброї

6 Вересня 2019, 12:12

Президент України Володимир Зеленський у відповіді на петицію про унормування обігу в державі зброї заявив, що легалізація є передчасною. Відповідне рішення опубліковане на офіційному сайті глави держави.

 

Президент розглянув електронну петицію щодо законодавчого унормування обігу в державі зброї, зокрема короткоствольної, та права на її застосування з метою захисту.

 

Глава держави підкреслив необхідність вивчення ситуації у цій сфері, зважаючи на тривале проведення Російською Федерацією воєнної агресивної політики щодо України, велику кількість зброї, що знаходиться у незаконному обігу в державі у зв’язку із проведенням бойових дій на Сході країни.

 

“Зважаючи на визначену Конституцією України найвищу соціальну цінність – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку, усвідомлюючи відповідальність держави перед людиною за свою діяльність та ураховуючи необхідність удосконалення правової політики і встановлення миру в суспільстві, легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана”, – зауважив Зеленський.

 

Президент подякував автору петиції, членам "Української асоціації власників зброї", а також підписантам петиції за її підтримку та пообіцяв направити пропозиції до Комісії з питань правової реформи.

 

Як повідомлялося, 2 вересня президент Володимир Зеленський доручив парламенту ухвалити закони про легалізацію грального бізнесу та видобутку бурштину.