Зеленський скликає термінове засідання РНБО через рішення КСУ

29 Жовтня 2020, 11:51

Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони – у зв’язку з рішенням КСУ щодо е-декларування. Про це йдеться на сайті Офісу президента у четвер, 29 жовтня.

 

 

«Змушені констатувати, що останнім часом з'явились ознаки того, що окремі суб’єкти намагаються переглянути ключові частини суспільного договору в Україні, які передбачають нульову толерантність до корупції та будь-якої форми непрозорості в державному управлінні. Це неприпустимо», – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що президент запропонує членам РНБО обговорити ситуацію, яка склалася в національній безпеці країни, та ухвалити відповідні рішення.

 

«Необхідні законопроекти, які в подальшому запобігатимуть виникненню подібних кризових ситуацій, будуть напрацьовані й подані главою держави до Верховної Ради як невідкладні», – повідомляється на сайті.

 

Нагадаємо, у серпні 2020 року до КСУ направили подання 47 народних депутатів щодо конституційності положень законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Мова йде про електронне декларування, спецконфіскацію і оновлену ст. 368-5 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

 

27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декларацій.

 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що рішення певних органів державної влади носять антидержавний характер та є загрозою національній безпеці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що рішення КСУ щодо декларування створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.