Зеленський прокоментував відбір нового керівника САП

18 Вересня 2020, 16:02

Президент Володимир Зеленський підтримує прозорий процес відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це Зеленський під час спілкування зі ЗМІ в рамках поїздки в Івано-Франківську область, передає УНІАН у п’ятницю, 18 вересня.

 

Він зауважив, що «уважно читав», що заявили західні партнери: «Вони сказали, що вони хочуть подивитись, щоб комісія (з відбору голови САП – Ред.) дуже уважно працювала, щоб комісія прозоро працювала й обирала професійного майбутнього керівника САП. Я повністю поділяю їхні думки, повністю їх підтримую, вважаю, що по-іншому не може бути», – сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада визначила склад комісії, яка обиратиме керівника САП. Того ж дня посольство США в Україні та представництво ЄС заявили, що від прозорості обрання нового голови САП залежатиме подальша підтримка України. Депутатка Європарламенту від ФРН Віола фон Крамон заявила, що через ситуацію навколо призначення нового керівника САП Україна ризикує втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від ЄС.

 

У ЄС наголосили, що умовою безвізу є незалежність антикорупційних структур.