Зеленський подав законопроект про внесення змін до Конституції

16 Грудня 2019, 12:16

У п’ятницю, 13 грудня, президент Володимир Зеленський подав законопроект про внесення змін до Конституції (щодо децентралізації влади). Про це йдеться на сторінці документу №2598 на сайті Верховної Ради.

 

Як зазначається у пояснювальній записці, змінюються окремі положення Конституції щодо адміністративно-територіального устрою. Зокрема, пропонується запровадити такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

 

Громада визначається як первинний суб'єкт місцевого самоврядування і юридична особа. Закріплюється, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

 

На конституційному рівні закріплюється право громади на безпосереднє здійснення місцевого самоврядування шляхом виборів, місцевих референдумів, місцевих ініціатив та в інших формах, визначених законом.

 

Також, пропонується на конституційному рівні визначити, що право голосу на виборах голови громади, депутатів ради громади мають мешканці громади, які постійно проживають на території громади, досягли на день проведення виборів вісімнадцяти років і не визнані судом недієздатними.

 

Передбачено скорочення строку повноважень голови громади, депутатів ради громади, окружної і обласної рад, обраних на чергових виборах, який становитиме чотири роки.

 

Також, законопроектом пропонується запровадити інститут префектів.

 

Нагадаємо, 29 серпня Зеленський вніс до Верховної Ради низку законопроектів щодо змін до Конституції.