Зеленський підписав указ про розпуск Ради та дострокові вибори

21 Травня 2019, 17:37

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави.

 

 

"Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України та відповідно до пунктів 7 і 8 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: припинити достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання; призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року; Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України", – йдеться у документі.

 

Так, йдеться про:

 

  • частину другу статті 77 (позачергові вибори до Верховної Ради України призначаються президентом України і проводяться в період шістдесяти днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України); 

 

  • частини шосту і сьому статті 83 (у Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України; коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради України, що проводиться після чергових або позачергових виборів Верховної Ради України, або протягом місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України);

 

  • пункт 1 частини другої статті 90 (президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо: 1)протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції);

 

  • пункти 7 і 8 частини першої статті 106 (президент України: 7) призначає позачергові вибори до Верховної Ради України у строки, встановлені цією Конституцією; 8) припиняє повноваження Верховної Ради України у випадках, передбачених цією Конституцією).

 

Наголошується, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Нагадаємо, раніше 21 травня президент Зеленський провів зустріч з лідерами фракцій і заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції. Також Зеленський під час консультацій про розпуск парламенту запропонував внести зміни в закон про вибори народних депутатів. 

 

20 травня на урочистому засідання Верховної Ради VIII скликання новообраний президент України Зеленський склав присягу українському народу і офіційно вступив на посаду – отримав посвідчення президента, нагрудний знак, гербову печатку і булаву. Він став шостим президентом незалежної України.