Зеленський під час зустрічі з Нетаньягу звернувся до всіх євреїв

24 Січня 2020, 11:22

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу у п'ятницю, 24 січня, звернувся до всіх євреїв. Це він зробив у ході спільного брифінгу, який транслював Офіс президента.

 

Зеленський зачитав лист, адресований всім євреям з приводу трагедії Голокосту. Він розповів три історії про Голокост і Другу світову війну.

 

"Я хотів би вам сказати відверто, це честь – представляти український народ і вшановувати пам'ять жертв Голокосту. Український народ як ніхто розуміє трагедію і велику кількість втрачених життів, українських євреїв", – заявив президент.

 

 

 

Глава держави уточнив, що сторони обговорять посилення і поглиблення взаємовідносин України та Ізраїлю, співпрацю в сфері IT і туризму, а також, як протистояти проти зазізаючих сил і режимів.

 

Також Зеленський звернувся до євреїв і розповів три історії українців.

 

У першій йшлося про завідувачку садка в Криму, яка ховала єврейських дітей і видавала їх за кримських татар.

 

Друга історія про полоненого концтабору, українського священика, який відмовився від дострокового звільнення.

 

Третя історія – про сім'ю, де було четверо братів. Троє з них стали жертвами Голокосту і були розстріляні окупантами, які увірвалися в Україні.

 

Нагадаємо, 23 січня Зеленський розпочав офіційний візит до Ізраїлю. Планувалося, що він участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц (Освенцим). Крім того, анонсувалася зустріч президента України з керівництвом Ізраїлю та представниками ізраїльських ділових кіл.

 

Однак згодом президент повідомив, що прилетівши в Ізраїль з’ясувалося, що через великий інтерес до п'ятого Всесвітнього форуму пам’яті Голокосту та обмежену кількість місць на подію важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю трагедію. Тому було вирішено передати місце глави української держави та місця делегації України цим людям.

 

У меморіальному комплексі Яд Вашем, де проходить Всесвітній форум пам'яті Голокосту, назвали відповідне рішення Зеленського "дивним".

 

Як повідомлялося, П'ятий Всесвітній форум пам'яті Голокосту під назвою "Пам'ятати про Голокост, боротися з антисемітизмом", приурочений до 75-річчя звільнення жертв концтабору Освенцим, проходить у Єрусалимі 22-23 січня.