Зеленський озвучив можливе число хворих на COVID-19 в Україні

17 Квітня 2020, 21:49

У разі великих скупчень на свята заразитися COVID-19 може від 2 до 10% населення України. Про це сказав президент Володимир Зеленський в ефірі «Свобода слова Савіка Шустера», передає «Укрінформ» у п’ятницю, 17 квітня.

 

«Зараз більше як 4,5 тисячі захворіли, із них 150 летальних. Що ми бачимо від аналітиків, від наших медиків, ми консультуємося кожного дня. Ми бачимо одне: якщо буде велике скупчення, хвиля може з'явитися саме після Пасхи. І ми можемо мати страшну статистику: від 2 до 10% захворілих від усього українського населення», – сказав Зеленський, додавши, що зараз ситуація «дуже непогано контрольована» і обмежувальні заходи були вжиті вчасно.

 

«У нас дійсно сьогодні в порівнянні з Європою з багатьма країнами поки що непогана ситуація», – сказав він.

 

У цьому зв'язку він наголосив на важливості святкування Великодня вдома.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 17 квітня зафіксовано 4662 випадки COVID-19.