Зеленський отримав доступ до закритих матеріалів справи вбивства Шеремета

23 Липня 2019, 14:58

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 23 липня, отримав доступ до закритих матеріалів кримінальної справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомив глава Національної поліції Сергій Князєв у ході спільного з президентом брифінгу.

 

Так, на початку брифінгу Зеленський зазначив, що бажає покарання винних найближчим часом.

 

"Я ініціював термінову зустріч з приводу вбивства Павла Шеремета. Я хочу, щоб ми заслухали всі деталі і зрозуміли, які в нас є шанси терміново, найближчим часом. Я хочу, щоб найближчим часом всі ці люди (винні у вбивствах, – ред.) були покарані. Ми хочемо отримати всю інформацію, яка у нас є, і допомогти вирішенню цього питання", – заявив він.

 

Зокрема,  Князєв доповість про дані з обмеженим доступом главі держави в закритому режимі.

 

"23 липня отримав дозвіл слідчого на розголошення відомостей досудового розслідування у певному обсязі. Главу Нацполіціі делегували на розголошення даних президенту України Володимиру Зеленському та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Якщо ви приймаєте мою доповідь, я готовий доповісти все в закритому форматі", – зауважив голова Нацполіції і додав, що це інформація з обмеженим доступом.

 

Крім того, після цього Зеленський оголосив перерву і заявив, що брифінг правоохоронців у справі Шеремета продовжиться після того, як він ознайомиться з цими матеріалами.

 

Глава Національної поліції прокоментував хід розслідування справи вбивства Шеремета.

 

Нагадаємо, 20 липня, в Києві відбулася акція пам'яті до третіх роковин з дня вбивства журналіста Павла Шеремета 

 

Як повідомлялося, до розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета залучали представників Федерального бюро розслідувань при Міністерстві юстиції США.

 

Нагадаємо, 20 липня у МВС повідомили, що українські правоохоронці досі не мають прогресу у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета через його російське громадянство. 

 

Раніше, 20 липня, в  Києві відбулася акція пам’яті журналіста Павла Шеремета, якого рівно два роки тому підірвали в автомобілі керівника видання «Українська правда» Олени Притули.

 

У грудні 2017 року Голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що вбивці Шеремета все ще не встановлені. Також у поліції повідомили, що правоохоронці допитали понад три тисячі свідків у справі про вбивство журналіста.

 

Нагадаємо, Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

У СБУ раніше назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.