Зеленський окреслив пріоритетні теми на «нормандській» зустрічі

2 Грудня 2019, 12:42

У понеділок, 2 грудня, президент Володимир Зеленський окреслив пріоритетні питання, які хоче обговорити на «нормандському» саміті. Про це він розповів в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel.

 

Першим пріоритетом є обмін полоненими. Зеленський упевнений, що Франція та Німеччина підтримують це, і «не бачить, чому Росія може бути проти цього».

 

Другим пріоритет – перемир’я.

 

«Третій момент перед проведенням виборів – це повне вилучення всіх незаконних військових формувань», – сказав він, наголосивши, що вибори проходять за українським законодавством і український закон виключає присутність бойовиків.

 

«Коли ці три моменти будуть вирішені, ви побачите, чи всі ми хочемо закінчити війну. Ми самі цього точно хочемо. Але тоді ми побачимо, чи дійсно цього хоче Росія», – заявив Зеленський.

 

Він додав, що не виключає включення в порядок денний саміту «газового» питання.

 

«Для мене важливо, щоб газове питання було питанням самим по собі. Незалежно від бажання обох сторін, воно не повинно бути жодним чином пов'язане з Донбасом. Хоча я не виключаю, що транзит газу також розглядатиметься у «нормандському форматі», – сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, нормандський формат – це зустріч у форматі Україна – Німеччина – Франція – Росія щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Він відбудеться 9 грудня в Парижі.

 

19 листопада Зеленський анонсував, що на зустрічі порушить питання про конкретні терміни деокупації Донбасу, повернення заручників, вирішення безпекової ситуації та місцеві вибори.