Зеленський назвав три питання для зустрічі нормандського формату

16 Вересня 2019, 15:05

Президент Володимир Зеленський 16 вересня заявив, що на зустрічі лідерів нормандського формату обов'язково потрібно вирішити питання щодо обміну “всіх на всіх”, термінів розведення військ і виведення усіх військ з окупованих територій. 

 

 

“Які там повинні бути кроки: там головні кроки — це вирішення, не підняття теми, а вирішення питання остаточного обміну всіх наших полонених, “всіх на всіх” – ми можемо так називати”, – відповів Зеленський під час спільної прес-конференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою на запитання, чого він очікує від зустрічі в норманському форматі. 

 

Другим питанням, яке потребує вирішення за зустрічі лідерів “нормандської четвірки”, за його словами, є остаточне вирішення з чіткими термінами питання розведення військ у “Золотому”, “Петрівському”, а потім уздовж всієї лінії розмежування.

 

“Третє — якщо ми обговорюємо місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях, ми повинні з вами розуміти, що (потрібні – ред.) чіткі терміни до виборів виведення всіх-всіх військ з тимчасово окупованих територій”, – додав глава держави.

 

Водночас він підкреслив, що не знає, чи вдасться вирішити всі ці питання протягом однієї зустрічі. Президент розраховує, що подальші зустрічі в нормандському форматі відбуватимуться “не через три роки, а будуть дуже часто”, поки не будуть вирішені всі питання, пов’язані з поверненням наших територій і з припиненням війни.

 

Нагадаємо, 16 вересня Зеленський провів зустріч із президенткою Словаччини у рамках її офіційного візиту до України.