Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Конституційного суду щодо декларування публічним проявом змови частини старих еліт і олігархів. За його словами, зараз на шальках терезів: знищення того, за що боролися на Майданах, та повноцінна свобода. Про це глава держави написав у своєму Telegram-каналі.
Зеленський зазначив, що судді нібито злякалися відповідальності.
"Вони (судді) довго сиділи в засідці. Поки не почалися, нарешті, перевірки декларацій чиновників. Поки НАБУ … не отримало право на повноцінну оперативно-розшукову роботу. Поки не запрацював ВАКС … І ось тут їм усім стало страшно", – заявив він.
Глава держави додав, що наступним судді хочуть порушити роботу Вищого антикорупційного суду, який "саджатиме топ-крадіїв за ґрати".
"Демарш Конституційного суду – це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти президента і проти країни. Конкретно проти. Бо тільки слабкий президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя", – додав Зеленський.
Нагадаємо, представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що законопроект про перезавантаження роботи Конституційного суду відповідає цінностям Конституції України.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу Конституційного Суду України, котрий ухвалив рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані в деклараціях. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.
Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб – як чинних, так і колишніх посадовців, – які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.