Зеленський: безвізовому режиму нічого не загрожує

6 Жовтня 2020, 21:33

«Партнери з Європейського Союзу зазначили, що безвізовому режиму нічого не загрожує. А Україна чітко виконує всі критерії. І як тільки дозволить складна епідеміологічна ситуація, українці знову зможуть планувати свої подорожі до Європи», – зазначив президент.

 

Раніше депутати Європарламенту звернулися з відкритим листом до лідера фракції «Слуги Народу» Давіда Арахамії, де зазначили, що деякі члени його партії «поширюють кремлівську дезінформацією, координуючи добре організовані напади на незалежні установи, такі як НБУ, НАБУ та САП». Така діяльність деяких нардепів, за словами євродепутатів, може поставити під загрозу макрофінансову допомогу Україні у сумі 1,2 млрд євро.

Водночас під час саміту підписали нові фінансові угоди на 60 млн євро.

Володимир Зеленський також заявив, що прискорюється робота над промисловим безвізом і «результат буде вже найближчим часом». Також під час цієї зустрічі президента запевнили, що на початку наступного року буде підписано угоду про спільний авіаційний простір.

 

Велика частина розмови президента України із представниками ЄС була присвячена війні на Донбасі та стану імплементації Мінських домовленостей. За словами президента, ЄС високо оцінив зусилля України на шляху до миру.

 

Однак на запитання кореспондента Politico.eu, чи він приєднується до Німеччини та Франції і засуджує замах на російського опозиціонера Алєксєя Навального через спробу отруїти його «Новічком», він заявив, що не бачив деталей цієї справи: "Я б хотів, щоб ми почули оприлюднені деталі від німецької сторони і тоді вже Україна буде доєднуватися до санкцій наших міжнародних партнерів".

 

Нагадаємо, саміт з Україною став першим "живим" самітом ЄС із країною партнером від початку пандемії.