Зеленському пропонували візит до США в обмін на розслідування справи Байдена

4 Жовтня 2019, 14:33

Американські високопосадовці пропонували президенту України Володимиру Зеленському візит до Вашингтону в обмін на обіцянку розслідувати справу щодо сина колишнього віце-президента США Джо Байдена. Про це свідчать листування, оприлюднені Конгресом 4 жовтня. 

 

 

Зокрема, екс-спецпредставник Держепартаменту США з питань України Курт Волкер у день телефонної розмови Зеленського з Трампом написав помічнику президента Андрію Єрмаку:

 

"Отримав відповідь із Білого дому: якщо президент З. переконає Трампа, що проведе розслідування і "дізнається, що насправді відбувалося в 2016 році", ми призначимо дату візиту до Вашингтона".

 

Після розмови глав держав Єрмак відповів Волкеру:

 

"Дзвінок пройшов добре. Президент Трамп запропонував вибрати будь-яку зручну дату. Президент Зеленський обрав 20, 21, 22 вересня для візиту до Білого дому. Ще раз дякую за допомогу".

 

Також у матеріалах йдеться, що Зеленському хотіли дати на підписання підтвердження, що Україна розслідуватиме справу Байдена, але він цього не зробив. 

 

Нагадаємо, 4 жовтня Конгрес США оприлюднив частини діалогів між американськими дипломатами та помічником Зеленського для "повнішого розслідування щодо імпічменту Трампа".