Зеленського звинуватили у використанні службових поїздок для агітації за «Слугу Народу»

20 Серпня 2020, 16:08

Комітет виборців України стверджує, що президент Володимир Зеленський використовував службові поїздки в регіони України для агітації за політичну партію «Слуга Народу». Про це йдеться у заяві організації у Facebook.

 

У повідомленні стверджують, що про це свідчать фото та відеоматеріали, оприлюднені за результатами регіональних поїздок президента.

 

"19 серпня під час робочої поїздки В. Зеленського до Запоріжжя та 20 серпня під час поїздки до Херсону на сцені, де виступав президент, були наявні матеріали із ознаками агітаційних, розміщені на користь політичної партії «Слуга Народу». В. Зеленський проводив виступ на фоні банерів із логотипом «Слуги Народу» та написом «Зе! місцеві». Також у своїх виступах В. Зеленський постійно акцентував на словосполученні «Україна – це ти», що за повідомленням депутатів «Слуги Народу», є офіційним виборчим гаслом політичної партії на місцевих виборах 2020 року", – пишуть у повідомленні.

 

У Комітеті виборців також стверджують, що участь в робочій поїздці президента до Запоріжжя взяв Міністр цифрової трансформації України Федоров, який під час заходу офіційно представив кандидата від політичної партії «Слуга Народу» на виборах Запорізького міського голови.

 

"За оцінкою КВУ такі дії президента та членів Кабінету міністрів є проявом використання службових повноважень в політичних цілях, мають ознаки політичної корупції та є зловживанням адмінресурсом. Враховуючи, що фінансування робочих поїздок президента здійснюється за бюджетні кошти, такі дії також можна розцінювати як прояв прихованої агітації за кошти платників податків. За даними Єдиного вебпорталу використання публічних коштів в середньому один регіональний переліт президента коштує близько 250 тис. грн. При цьому варто врахувати, що ці цифри не враховують значних коштів, які держава витрачає на охорону та безпеку перших осіб", – зазначили у КВУ.