ЗеКорпоратив: день виборів у штабі переможця першого туру

Політика
1 Квітня 2019, 10:32
“Inside it looks like a party. It doesn't looks like a headquarter at all (Усередині це нагадує вечірку і аж ніяк не штаб-квартиру – Ред.)”, – розповідає комусь по телефону один із журналістів іноземних видань. На перший погляд у штабі Зеленського приблизно половина журналістів  -іноземці. У курилці українські колеги ламаною англійською намагаються пояснити їм місцеві політичні розклади. Судячи з облич західних колег, це не надто вдається.
 
“Вечірка” у самому розпалі. Виборчий штаб кандидата розмістили у Конгресно-виставковому центрі “Парковий”. Серед людей ця будівля ширше відома як вертолітний майданчик Януковича на Парковій алеї у столиці. З цього приводу прес-служба Зеленського навіть пожартувала в офіційному запрошенні: “Ми перекриємо майданчик для гвинтокрилів у центрі Києва, тобто будь-які шляхи відступу для можновладців і “старих політиків”, якщо раптом вони захочуть покинути Україну”. Це був не єдиний “ЗеЖарт” (а саме так написали автори). Наприклад, журналістів попросили прийти у зеленому, однак майже всі проігнорували пропозицію.
 
 
 
 
На третьому поверсі “Паркового” розташовано ресторан Champion hall. Саме цей заклад, основним призначенням якого є комфортний перегляд спортивних трансляцій, 31 березня став епіцентром виборів.
 

Перше враження про штаб Зеленського на вході. Згодом виявилося, що бар платний, однак алкоголь гостям все ж наливали. У меню – вино та шампанське

“Ми намагаємося все робити і мислити якось по-іншому. Ми живемо у новому світі. Якщо ми кажемо, що це остаточне “прощавай” Радянському Союзу, а самі живемо та поводимося ніби надворі Радянський Союз, то це дуже дивно. Ми живемо майже в Європі, бажаємо все робити круто, з емоціями. Тому сьогодні тут були емоції, ми робили цей інтертеймент, щоб вам журналістам не було сум… щоб ви і працювали, і відпочивали”, – розповідає Артем Гагарін.

 

На особистому сайті Артема зазначено, що він “український телеведучий, шоумен, керівник авторської групи 95 Кварталу “Брати Гагаріни”, ведучий рубрики програми “ЧистоNEWS” на каналі “1+1” і ще низка характеристик. Сам Артем називає себе креативним директором івент-напрямку “Кварталу”.

 

Читайте також: Вибори-2019. Результати Національного екзит-полу та опитувань телеканалів

 

У штабі Зеленського Гагарін від самого ранку виконує роль, яка нагадує аніматора на корпоративі. Він постійно і наполегливо заохочує журналістів грати у кікер, аерохокей та пінг-понг, які встановили у одному із залів ресторану. Його постійна партнерка цього дня – Ніка Костянтинова, на сторінці у Facebook якої вказано “ведущая душевных мероприятий”. Ніка каже, що до “Кварталу” не належить, однак часто співпрацює з хлопцями, тому й погодилася вести захід. За її словами, про гроші тут не йдеться.

 

Артем Гагарін продовжує свою розповідь і додає, що наповнення заходу продумувала вся команда “Кварталу”. Він визнає, що досвіду подібних проектів у них немає, тому довелося експериментувати. За його словами, організатори реалізували навіть не всі задуми.

 

“Ще думали поставити атракціон, де стоять велосипеди, а коли чотири людини крутять педалі, то приводять у рух моделі машинок. Думали поставити там ЗеКандидата, ПоКандидата, ТиКандидата і когось четвертого. Тобто була паралель із Володимиром у “Слузі народу”, але просто не вистачило місця. Однак це прикольно, це "fun", і люди брали б участь”, – каже Гагарін.

 

Атракціонів у штабі і так удосталь. Деякі журналісти при цьому скаржаться, що мало місця для роботи. Хоча організатори вочевидь замислювалися над цим, але заклад просто не здатен комфортно розмістити усю армію преси, яка завітала цього дня. Крім того, роботі не сприяє електронна музика, яка постійно лунає навколо.

 

Журналіст РБК-Україна Владислав Красінський виграв у Зеленського інтерв'ю у пінг-понг

“Головна мета була, щоб вам було зручно, кайфово і круто. Мені здається все вийшло і не надто багато часу пішло на підготовку цього івенту”, – продовжує Гагарін. Водночас, за його словами, договору з Champion Hall на другий тур виборів ще немає: “Є така прикмета – не бери парасольку, бо дощу не буде. Не бери презервативи, бо… ну самі розумієте. Тому було б зухвало, якби ми на другий тур взяли цей заклад”.

 

На час цієї розмови результати екзит-полів уже оголосили офіційно. У двох залах ресторану рікою тече шампанське і вино. Для журналістів, які зголосилися, організували квіз (різновид інтелектуальних ігор – Ред.), а невдовзі за планом показ нового сезону “Слуги народу” і караоке. Дані екзит-полів продемонстрували, що у “Кварталі” могли б спокійно бронювати заклад на Парковій алеї 21-го квітня. Перевага у 10-13% над опонентом дозволяє Зеленському та його команді потроху планувати атракціони під час власної інавгурації.

 

Перші секунди після оголошення результатів екзит-полів. Радість штабу і кандидата


Ні обіцянок, ні пробачень

 

Назву однієї з найвідоміших пісень Віктора Павліка реанімували на передвиборчих плакатах Володимира Зеленського. Це гасло набагато красномовніше описує всю кампанію кандидата, ніж “Президент – Слуга народу”. День виборів та розмови з оголошеними учасниками політичної команди Зеленського лише підтвердили таку думку.

 

Жодних імен кандидатів на жодну посаду Зеленський так і не оголосив. “Кандидатів на деякі посади ви дізнаєтеся між першим і другим туром”, – каже Дмитро Разумков, головний політтехнолог штабу Зеленського. Станом на 31 березня найпопулярніший кандидат не готовий назвати навіть ім’я майбутнього голови Адміністрації президента.

 

Читайте також: Під знаком Зе

 

Будь-які прямі відповіді Зеленського на запитання оперативно “зачищають” працівники його штабу. Одразу після оголошення результатів екзит-полів, Зеленський у відповідь на запитання кореспондента Тижня заявив, що готовий до дебатів перед другим туром голосування, “якщо вони будуть”. Однак вже за кількадесят хвилин Разумков уточнює цю відповідь так, що розібратися у ній достатньо важко.

 

– Питання у тому, чи це потрібно, а окрім того дуже не хочеться іти на поводу у когось. Коли тебе намагаються затягнути у цей процес, бо думають, що розумніші, – каже він.

– То які ваші умови і формат? – наполягає кореспондент Тижня.

– Немає у нас умов. Якщо це треба українському виборцю…

– А як ви зрозумієте, що це треба виборцю?

– Це дуже просто показує соціологія. Однак у 2010-му та 2014-му дебатів не було, і тоді це ніяк не вплинуло на вибори. При всій повазі, але ви не ставили цих питань ані Януковичу з Тимошенко, ані зараз Порошенку і Тимошенко.

– То ви вважаєте, що дебати виборцю не треба?

– Вони (виборці – Ред.) чудово знають, що наші опоненти – чудові оратори, дебатери та роздавачі обіцянок. Гірше з виконавцями. Тому я пропоную піти від зворотнього. Хай вони спочатку відзвітують, що зробили (не те, що вони на площах зі сцени кажуть), а потім перейдемо до дебатів та обіцянок.

 

Схожа ситуація й з іншими членами команди Зе. Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк довго і розлого розповідає про реформи. При цьому на запитання, за яку саме реформу відповідає сам, каже так: “Я людина, яка займалася всіма реформами в цій країні. Виходячи з того, що ми зібрали у координаційні центри багато років тому, що ми заклали в коаліційну угоду, а це моя команда зробила. Тому в мене є практичне бачення по всіх реформах…”

 

Є й винятки. Наприклад, Руслан Стефанчук детально й по суті  розповідає про стан справ у судовій сфері. Однак на посади теж нібито не претендує. Головне завдання Зеленського взагалі уникати впливу на судову систему. В результаті Зеленський в очах виборця залишається чистою дошкою: “Ні обіцянок, ні пробачень”.

 

Читайте також: Загублені мільйони голосів

 

Зеленський-політик досі розгромно програє Зеленському-продюсеру і медіа-менеджеру. Дві сторони його виборчого штабу 31 березня показали це якнайкраще. Розважальну сторону роботи штабу можна критикувати, але “Квартал 95” працює як годинник та знає свою мету. Політична команда поки що робить ставку на розлогі розмови, у яких критично мало конкретики.


22:30

 

У цей час Зеленський вдруге після оголошення результатів екзит-полів виходить до преси у штабі. Цього разу серед його групи підтримки нове обличчя – це адвокат Андрій Богдан. Він стоїть  на відстані від кандидата, поки той робить заяви для преси. Свого часу Богдан став відомий тим, що захищав у суді Геннадія Корбана. Той працював у Дніпропетровській ОДА в часи керівництва Ігоря Коломойського. Вдруге про Богдана говорили після ухвалення Верховною Радою закону, неофіційно названого його іменем. Закон полягав у праві партії виключати зі списків людей, які не потрапили до Ради, але мають шанс стати депутатами у разі звільнення місць. Неофіційно, завдяки цьому закону у БПП Порошенка намагалися позбавитися людей Коломойського після виникнення конфлікту між ними. Богдан став жертвою цього закону. 

 

– Яка ваша роль   у команді Зеленського? – запитує Богдана журналіст Тижня.

– Тут я як журналіст "1+1".

– А взагалі, не тільки тут?

– Взагалі я професійний адвокат, займаюся політичними і виборчими процесами.

– У команді кожен відповідає за певну реформу і напрямок. Ви за який?

– Я радник з юридичних питань.

– Ви саме з Зеленським співпрацюєте чи з "Кварталом 95"?

– Ми друзі багато років. Якщо мене питають, то я вважаю, що маю достатньо кваліфікації для поради.

 

"…Я воювати з суспільством не буду. Збирати намети і Майдани, щоб захищати свою персону я не буду, якщо українці проти мене, я не буду. Бо життя – найголовніше. Дякую", – чути в цей час голос Зеленського. Це його остання відповідь журналістам. Кількома хвилинами раніше видно як Богдан подає знаки, що прес-конференцію слід завершувати. І брифінг завершується майже одразу після цього.