«Буде задіяно 28 літаків МіГ-29 та Су-27, 16 гелікоптерів Мі-8 та Мі-24 Сухопутних військ, зенітно-ракетні комплекси, що базуються поряд з приймаючими містами, радіотехнічні війська, більше 3 тисяч осіб особистого складу», – повідомив Гамора.
Він зазначив, що наразі розглядають кілька можливих загроз: «Я б не стверджував, що головна ебезпека – безпілотники. Це і рейсові літаки, і «любительські» літаки, які люди самостійно купують, виконують на них польоти», – пояснив генерал-майор.
Генерал зазначив, що увага приділяється й загрозі використання безпілотних керованих радіомоделей, як засобу можливого здійснення теракту. За його словами, вивчався досвід вирішення подібних проблем на попередніх турнірах. Він відзначив, що в Польщі, яка разом з Україною проводить Євро-2012, у таких випадках передбачено два сценарії: підняття в повітря вертольотів зі спеціальними підрозділами на борту, які будуть виконувати знищення об'єкта, або використання засобів, які можуть впливати на канал радіоуправління.
Також Гамора повідомив, що разом із «Украерорухом» було визначено зони, в яких буде заборонено використання повітряного простору в радіусі 10 кілометрів від місць проведення матчів Євро. Також тимчасово планують ввести заборону на використання повітряного простору в радіусі 150 кілометрів.
Нагадаємо, у березні міністр оборони Дмитро Саламатін заявив, що міста та об’єкти України охоронятимуть з повітря.
Водночас, згідно даних Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння, станом на осінь 2011 року у Збройних Силах України із 100 літаків бойової авіації справних налічувалося тільки 18.