Зброя та безпека-2021»: чи є щось нове для кіберзахисту

Суспільство
18 Червня 2021, 16:34

На виставці «Зброя та безпека-2021» та «Авіасвіт – ХХІ» представили ряд останніх розробок військової техніки. На думку спікера “Українського Кіберальянсу”, представлені  вироби не надто виділяються новітністю, натомість сфера кібербезпеки потребує більше винаходів.

 

Виставка відбулась у Міжнародному виставковому центрі і тривала протягом чотирьох днів. На ній представили свою роботу в галузі компанія Lockheed Martin зі США, Міністерство економічного розвитку, праці та технологій Республіки Польща, компанія Нібулон у співпраці з OCEA (Франція) презентували катери берегової охорони. Також експозиції представили Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України та РНБО із демонстрацією Національного координаційного центру кібербезпеки. Серед експонатів – БТР-4, БТР-3ДА, танк «Оплот» Т-72АМТ, БМП «Кевлар-Е» розробки “Укріннмаш” та інша техніка.

Також була ділова програма, в рамках якої відбулися заходи різних форматів. Зокрема це семінар про балістичні випробування засобів бронезахисту та низка семінарів для правоохоронних органів, наприклад «Захист інформації за технічними каналами». Стратегічний партнер виставки «Зброя та безпека» – ДК «Укрспецекспорт» (ДК «Укроборонпром»).

 

Виставку відвідав Шон Тонсенд , спікер спільноти українських кіберактивістів "Український Кіберальянс". У коментарі Тижню він розповів про свої враження від події: “З одного боку, я не побачив на виставці якихось проривних новинок, про які не розповідалося б раніше. Ті ж учасники з тими ж рішеннями. З іншого боку – добре, що, незважаючи на проблеми із законодавством, з фінансуванням, досі зберігається можливість5 для того, щоб робити щось нове. Було не багато чогось, що стосується “кібер” рішень, а те що було – вже добре знайоме. Сподіваюсь, наступного року щось зміниться”.

 

Дивіться також: Зброя та безпека. Міжнародна спеціалізована виставка

 

Поки держава звітує про новітні розробки та надійний захист державних ресурсів, волонтери фіксують значні проблеми у цьому секторі. Так , “Український Кіберальянс” повідомив про появу нового підпису під петицією про відставку заступника керівника Офісу президента Олега Татарова на сайті Електронних петицій. Тепер серед підписантів фігурує “Джо Байден”. “Найбільш очевидний варіант – один з двадцяти АЦСК видав “лівий” цифровий підпис. Або ж це зробив один з сорока банків, підключених до ІСЕІ”, – йдеться в повідомленні. Наразі ні Міністерство цифрової трансформації, ні ОП не можуть пояснити, звідки взявся цей підпис та хто його додав.

читати ще

показати ще