Відлига в стосунках між Сполученими Штатами може принести вигоду для Куби, однак може сприяти усуненню від влади режиму Рауля Кастро. Про це йдеться у публікації, оприлюдненій виданням The Economist.
«Протягом більш як півстоліття окрім кількох поспішних рукостискань жодних контактів між американським президентом і кубинським лідером не було. Зустріч між главами США Бараком Обамою і Куби Раулем Кастро, яка має відбутися під час саміту Америки в Панама-Сіті протягом 10-11 квітня може увійти в історію, особливо зважаючи на їхній обмін багатозначними заявами», – йдеться в публікації.
Видання зазначає, що налагодження стосунків має суттєве значення для обох сторін. Зокрема, Сполучені Штати зможуть зміцнити свій вплив в Латинській Америці.
«Не може бути збігом те, що секретні переговори між Кубою і США почалася незабаром після смерті Чавеса в 2013 році, адже це є найімовірнішим поясненням пом’якшення позиції Кастро: йому був потрібен новий благодійник», – пише The Economist.
У статті зазначають, що з падінням цін на нафту, поставки на Кубу субсидованого «чорного золота» з Венесуели знизилися, тож острів потребує більше твердої валюти. Завдяки новій політиці Обами американські туристи почали подорожувати на Кубу, і таким чином забезпечили острову найперспективніше джерело доходів. Крім того, Кастро зможе використати економічні покращення як вагомий аргумент перед критиками його режиму.
«Разом з тим є певні складнощі для Кастро. Покращення стосунків з Америкою породила серед кубинського народу сподівання, які буде важко задовольнити без послаблення системи управління, на якій побудований режим», – йдеться в публікації.
The Economist зазначає, що для того, щоб привабити більше американських інвестицій, Кастро повинен буде лібералізувати економіку та спростити правила ведення бізнесу. Однак це може стати кінцем режиму кубинського лідера, адже «хвиля торгівлі та інвестицій змете його і його правлячу верхівку від влади раз і назавжди».
Нагадаємо, у грудні 2014 року президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати починають переговори з Кубою про нормалізацію дипломатичних відносин після багатьох десятиліть невизнання влади цієї держави.