Збірна Латвії зі скелетону оголосила бойкот чемпіонату світу в РФ

12 Грудня 2016, 08:44

Латвійська команда зі скелетону на чолі з неодноразовим чемпіоном світу і володарем семи Кубків світу Мартіном Дукурсом відмовляється від участі у світовій першості 2017 року, яку в лютому повинні прийняти російські Сочі.

Команда латвійських скелетоністів (Мартін і Томас Дукурс, а також Лелде Пріедулена) готова змагатися на будь-який інший трасі світу. "Тільки не в Сочі, де в 2014 році був втрачений олімпійський дух", – йдеться в заяві команди на skeleton.lv.

"Минуло достатньо часу з тих пір, як Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) і Міжнародний олімпійський комітет (МОК) повідомили про нечистих в нашому виді спорту атлетів. Як члени об’єднання скелетоністів відчуваємо, що є можливість зробити більше, щоб в результаті тріумфувала правда. Беручи до уваги останні ноаини, ми говоримо – досить! Поки наша Міжнародна федерація все ще збирається, читаючи і переварюючи опубліковані повідомлення на цю тему, ми зробимо те, що можемо. Ми готові змагатися на чемпіонаті світу на будь-який інший трасі, тільки не в Сочі, Росії – місці, де в 2014 році був втрачений олімпійський дух», – в заяві «Ні Сочі» збірної Латвії з скелетону.

Як повідомлялося, 9 грудня незалежна комісія WADA під керівництвом Макларена опублікувала другу частину доповіді про вживання допінгу російськими спортсменами. У ній йшлося про те, що в пробах 12 російських медалістів Олімпійських ігор у Сочі були виявлені ознаки підробки, а в маніпуляціях з аналізами були замішані понад тисячу російських спортсменів. Під підозру потрапили в тому числі два спортсмени, що виграли в сумі чотири золота. Крім того, автори доповіді заявили про причетність колишнього міністра спорту РФ Віталія Мутка і його заступника Юрія Нагорних до маніпуляцій із пробами російських спортсменів. За інформацією комісії, маніпуляції здійснювалися за прямої підтримки ФСБ Росії.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет продовжив санкції проти РФ, які були введені в зв'язку з допінговим скандалом у спорті. Діючі санкції МОК були введені відразу після публікації першої частини доповіді Макларена, 19 липня.

Як пише New York Times, американські бобслеїсти і скелетоністи можуть бойкотувати чемпіонат світу, який пройде в лютому 2017 року у російському Сочі, оскільки були розчаровані тим, як спортивні чиновники відреагували на російський допінговий скандал.