Завтра в США пройде акція пам’яті Нємцова та на підтримку Савченко

Акценти
28 Лютого 2015, 20:16

Акція пам'яті Боріса Нємцова, а також на підтримку Надії Савченко пройде в неділю під стінами Посольства Російської Федерації у Вашингтоні. Про це повідомили організатори мітингу.

"Темна тінь терору повертається до Росії. Але ми не будемо мовчати. Ми не збираємося припиняти нашу підтримку тих, хто, як Боріс, присвячує своє життя мирному переходу Росії до демократії, верховенства права та процвітання", – зазначається в поширеному повідомленні.

Організатори підкреслили, що не хочуть мовчати після того, як у центрі Москви був брутально розстріляний відомий російський опозиціонер. Крім того, вони зауважили, що не будуть мовчати також про українську льотчицю Надію Савченко, яку незаконно утримує у в'язниці російська влада.

"Наші друзі в інших частинах США та по всьому світу приєднаються до нас у пам'ять про Боріса і нагадають також, що український пілот Надія Савченко продовжує голодування вже понад 70 днів, і кожен день може стати останнім для неї. Ніколи не забудемо, ніколи не пробачимо!"- наголосили організатори акції.

Мітинг біля російського посольства відбудеться о 1-й годині дня 1 березня – в день проведення в Москві маршу "Весна", який готував Боріс Нємцов. Акцію збирають неурядові організації "Ініціатива Акту Магнітського" та Вашингтонське відділення "Чесних виборів для Росії".

Як повідомлялося, в ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.

89