Заворушення у Британії: поліції дозволили використовувати водомети

10 Серпня 2011, 15:17

Кемерон заявив, що протягом 24 годин до Великобританії з Північної Ірландії будуть доставлені водомети, які надійдуть у розпорядження поліції.

Коментуючи ситуацію Кемерон також додав: «У деякої частини нашого суспільства повністю відсутня відповідальність. Людям дозволяють відчувати, що світ їм щось винен». Прем’єр-міністр при цьому зауважив, що у разі необхідності уряд вживатиме й інші заходи.

Нагадаємо, ситуація в Лондоні загострилася в суботу ввечері, коли натовп молодих людей зібрався на акцію з вимогою до поліції з'ясувати обставини загибелі 29-річного британця. Його вбили під час спроби арешту. Триває розслідування обставин його загибелі.

Втім, акція швидко переросла у погроми і поширилася країною. Молодики грабують і підпалюють магазини у Манчестері, Бірмінгемі, Ліверпулі та Ноттінгемі.

Поблизу Бірмінгема бунтівні групи підпалили кілька автомобілів. У Ноттінгемі – закидали пляшками із запалювальною сумішшю поліцейську дільницю. Молодики переважно нападають на магазини з технікою. Вони розбивають вітрини, забирають товар і підпалюють будівлю, а часом і автомобілі поблизу. Нападники часто прикривають обличчя капюшонами або темними пов'язками.

Заарештовані понад 700 людей лише у Лондоні.