«Для будівництва двох гілок газопроводу було потрібно 199 тис 755 12-метрових пробетонованих труб вагою близько 24 тонн кожна. Гілки були укладені в чітко задану позицію на морському дні трьома трубоукладальними суднами – Castoro Sei і Castoro Dieci компанії Saipem, а також Solitaire компанії Allseas. Всього на борту судна Castoro Sei, яке веде трубоукладання з квітня 2010 р., було зварено 138 тис 850 стиків», – йдеться в повідомленні.
Заступник директора проекту з будівництву Руурд Хекстра зазначив, що судно Castoro Sei чудово впоралося з поставленим завданням.
За його словами, команда з 330 людей цілодобово працювала протягом двох років. За весь час будівництва була зроблена лише одна запланована перерва на техобслуговування в травні 2011 року. Середня швидкість трубоукладання була значно вищою за очікувану, а якість зварних швів і безпека підтримувалися на дуже високому рівні.
Повідомляється, що до кінця 2012 року, після закінчення пуско-налагоджувальних робіт і заповненні технічним газом, гілка буде готова до початку постачань газу в Європи. Після виходу на проектну потужність обох гілок автоматизована газотранспортна система зможе транспортувати 55 млрд куб. м газу за рік з Росії до Європи протягом мінімум 50 років.
Кожна з двох гілок складається з трьох секцій з різною товщиною стінки, що відповідає рівням робочого тиску всередині газопроводу впродовж усього маршруту з Росії до Німеччини.
Нагадаємо, у листопаді минулого року офіційні особи Росії, Німеччини, Франції, Нідерландів та Єврокомісії відкрили першу гілку європейсько-російського газопроводу "Північний потік", який іде в обхід України.
Передбачається, що в 2012 році першою гілкою «Північного потоку» буде вже транспортовано до 27,5 млрд куб. м відповідно до технічних можливостей.
Акціонерами проекту Nord Stream є російський «Газпром» (51%), німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas (по 15,5%), французька GDF Suez і нідерландська Gasunie (по 9%).