Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Завершальна прес-конференція. Учасники “нормандської зустрічі” повідомили про результати

10 Грудня 2019, 01:09

Лідери країн «нормандського формату» 9 грудня у Парижі досягли низки домовленостей. Про це учасники зустрічі повідомили на завершальній пресконференції, повідомив з Парижа кореспондент Тижня.

 

 

Так президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі «всіх на всіх» до 31 грудня. Також домовилися про три ділянки розведення на Донбасі, тоді як Путін наполягав на відводі військ по всій лінії розмежування. При цьому, за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року. Після цього має відбутися новий саміт. Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.

 

При цьому Путін заявив про потепління відносин між Росією та Україною. Мовляв, сторони досягли неабиякого прогресу. Також він заявив про ухвалення документу про прямий діалог між учасниками конфлікту.

 

Водночас Путін і Зеленський не домовилися щодо виборів на Донбасі та виведення російських військ і доступу Києва до українсько-російського кордону.

 

 

Крім того, українська і російська делегації не досягли домовленостей щодо питання газу. Про це заявив, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

 

Саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому беруть Зеленський, Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. Радниками Зеленського, окрім Авакова, також є голова Служби безпеки Іван Баканов та начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак.

 

Двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Меркель та президентом Макроном завершилися. Після них тривала зустріч “нормандської четвірки” (відбулася за зачиненими дверима), потім – двостороння зустріч Зеленського та Путіна. Після неї відновлюються 4-сторонні переговори.