Завдяки згоді на будівництво газогону «Турецький потік» територією Греції, Афіни можуть отримати від Москви € 5 млрд. Про це повідомило грецьке економічне видання «Агора» з посиланням на власні джерела в уряді.
Згідно з повідомленням, відповідну угоду можуть підписати вже цього тижня.
За даними видання, зазначена сума буде своєрідним авансом до прибутків, які греци отримуватимуть за транзит газу з РФ. У статті також повідомляють, що відповідні домовленості були досягнуті під час візиту до Москви грецького прем’єр-міністра Алексіса Ципраса.
Разом з тим, в адміністрації президента РФ Владіміра Путіна не підтверджують інформацію про кредит для Греції.
«…Путін сам сказав під час прес-конференції, що ніхто не просив нас про допомогу. Природно, що обговорювали співпрацю в енергетичній сфері. Природно, що сторони переговорів на вищому рівні домовилися розробити всі деталі цих питань на експертному рівні. Росія не пропонує фінансової допомоги, тому що про неї ніхто не згадував», – заявив прес-секретар Путіна російській радіостанції Business FM.
Як відомо, раніше Афінам надали додаткові шість днів, щоб представити оновлений план економічних реформ. Міністри фінансів єврозони зустрінуться 24 квітня, щоб вирішити, чи розблоковувати, щоб зберегти Грецію на плаву.
Як повідомлялося, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність – 63 мільярди кубометрів на рік. Газогін мали будувати через Чорне море, а згодом по суші через територію Туреччини до грецького кордону.
Згодом стало відомо, що напередодні візиту Ципраса до Москви міністри закордонних справ Угорщини, Греції, Македонії, Сербії і Туреччини підписали спільну декларацію про зміцнення співпраці в енергетичній сфері, яка може передбачати продовження «Турецького потоку» через території цих країн.
Нагадаємо, під час візиту до Москви Ципрас заявляв, що побудова нового газогону покращить стосунки Греції з Туреччиною, однак на території Греції він не називатиметься «Турецьким потоком».
Читайте також: Шантажуючи лідерів ЄС, Греція марнує шанс уникнути колапсу – The Economist