Затриманий в Естонії громадянин, що воював за “ЛНР”, міг бути свідком захоплення Савченко – ЗМІ

29 Березня 2016, 17:16

Заарештований в Естонії чоловік, який воював на боці «ЛНР», імовірно був свідком захоплення у полон льотчиці Надії Савченко. Про це пише естонська газета Postimees.

За даними журналістів, громадянин Естонії Володимир Поляков, який вирушив воювати за «ЛНР», перебував на блок-посту в селищі Металіст 17 червня 2014 року, і був поранений, ймовірно, під артобстрілом, під яким загинули двоє російських журналістів. У їх загибелі влада РФ звинуватила Савченко, захоплену в полон у тому ж районі того ж ранку.

Поляков після поранення повернувся до Естонії, де був затриманий за запитом української прокуратури.

Сам Поляков стверджує, що не воював на сході України, а був перекладачем на переговорах із ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше адміністративний суд Естонії відхилив рішення уряду видати Україні громадянина Естонії Володимира Полякова, обвинуваченого українською владою за статтею "тероризм". У суді пояснили, що відповідне рішення має прийняти уряд країни.

У лютому 2015 року поліція безпеки затримала Полякова на кордоні при виїзді з Естонії до Росії на автобусі; він мав намір далі дістатися до Луганська і приєднатися до загонів, що воювали проти української влади. Пізніше в ході обшуку у нього виявили заборонену до використання в цивільному обороті зброю і боєприпаси. У 2014 році він двічі вже відвідував Луганськ, щоразу пробувши там по місяцю.

В Естонії Полякова підозрюють у незаконному обороті вогнепальної зброї та боєприпасів, а також у перебуванні за кермом автомобіля в стані наркотичного сп'яніння.