Затриманий ФСБ Умеров скаржиться на проблеми із зором – адвокат

29 Серпня 2016, 15:10

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, якого ФСБ в анексованому Криму звинувачує у екстремізмі, скаржиться на проблеми із зором, повідомив адвокат Ніколай Полозов.

«Відвідав Ільмі Умерова. Він скаржиться на проблеми із зором. Дуже важко йому дається ці тортури «психіатричною експертизою», – написав у Twitter захисник.

Окрім того, слідчий ФСБ Ігор Скрипка, який веде справу Ільмі Умерова, ховається від адвокатів, написав у Twitter інший адвокат Марк Фейгін. 

«Двічі був сьогодні разом з колегами в Умерова в лікарні, чекали слідчого ФСБ Скрипку. Він сховався. До речі, він раніше в СБУ працював», – пише Фейгін.

Сьогодні, 29 серпня, Ільмі Умерова не випустили з психіатричної лікарні.

«Приїхали сім'єю за Ільмі в лікарню. Повинні були відпустити. Але слідчий ФСБ Скрипка раздумав. Вирішив знущатися», – повідомив Фейгін.

Нагадаємо, окупаційна "влада" Криму звинувачує заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом затримання Умерова співробітниками ФСБ РФ на території анексованого Криму за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла). 

11 серпня суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу, а 18 серпня його незаконно перевели у психіатричний стаціонар. Захист Умерова вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

21 серпня з’явилися повідомлення від родичів Умерова про різке погіршення стану його здоров’я. Пізніше МЗС України висунуло вимогу негайно відпустити Умерова через проблеми зі здоров’ям. У ЄС закликали окупаційну кримську "владу" негайно відпустити Умерова.