Затриманому у справі “Хізб-ут Тахрір” Алієву проведуть примусову психологічну експертизу – Умеров

17 Листопада 2016, 14:57

Затриманому у справі "Хізб-ут Тахрір" Мусліму Алієву проведуть примусову психологічну експертизу. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

"Його теж звинувачують у причетності до організації Хізб ут-Тахрір, він вже кілька місяців у слідчому ізоляторі, і разом з ним ще шестеро осіб. Їм сказали, що будуть проводити примусову психіатричну експертизу, тому що вони на знак солідарності зі мною відмовилися від амбулаторної психіатричної експертизи, вважаючи, що їм немає необхідності. Ця експертиза – один з методів впливу, одне велике катування", – повідомив Умеров.

"Я цю процедуру вже пройшов, зараз почали з Мусліма, тому що підтвердилася інформація, що його перевели в республіканську клінічну психіатричну клініку", – додав він.

На думку Умерова, Україні необхідно внести зміни до Конституції щодо статусу АР Крим, щоб отримати більше шансів на його повернення до складу України.

"ВР повинна прийняти кілька законів про корінні народи і внести зміни в Конституцію, щоб статус АР Крим був не територіальний, а національний. Тоді в України буде більше доводів далі боротися за повернення Криму. На арену вийде необхідність відновлювати права корінного кримськотатарського народу", – заявив Ільмі Умеров.

Нагадаємо, у Сімферополі суд продовжив термін арешту чотирьох фігурантів «справи «Хізб ут-Тахрір» – Емір-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову та Мусліму Алієву, затриманих у лютому 2016 року. 

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані та Німеччині; в Україні та інших країнах вона може діяти легально.