Затриманому на Донбасі російському військовому Агєєву дозволили зустрітися з матір’ю

22 Липня 2017, 14:24

Глава Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що матері затриманого на Донбасі російського військовослужбовця Віктора Агєєва дозволили зустрітися з сином. Про це Грицак сказав на брифінгу в Києві.

"Ви знаєте, що мати Агєєва звернулася з проханням про помилування сина … Ми пішли назустріч … Зараз мати Агєєва в Старобільську (Луганська область – Ред.) з ним …", – сказав він.

За словами Грицака, СБУ закликає матір Агєєва звернутися до президента РФ з проханням звільнити українських заручників.

21 липня журналіст російського видання «Новая газета» Павєл Канигін повідомив, що разом із матір'ю полоненого Агєєва Світланою в'їхав на територію України, де в неї має відбутися зустріч із сином.

Оновлення о 15:50: Павєл Канигін опублікував у Facebook фото Віктора Агєєва з матір'ю в Старобільському СІЗО.

Канигін також розповів, що спочатку Світлана Агєєва зустрілася з сином при журналістах, а тоді вони залишилися розмовляти вдвох. За словами журналіста, за увесь час Агєєва не відвідав ні консул, ні жоден інший російський представник.

Нагадаємо, 25 червня у районі Жолобка українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів.  Чотирьох бойовиків затримали, а ще двох: командира та одного з диверсантів, які чинили опір, ліквідували. У штабі АТО зазначили, що загиблий командир групи був громадянином Російської Федерації, родом з міста Кірова.

27 червня Російська служба ВВС повідомила, що серед полонених був 22-річний громадянин РФ з Алтайського краю Віктор Агєєв. За інформацією видання, в 2015-2016 роках він служив за призовом у Новочеркаську Ростовської області. Товариші по службі Агєєва розповіли, що після цього він пішов служити за контрактом у військову розвідку, проте вони не знають, в яку частину. Крім того, журналісти опублікували фотокопії документів Агєєва. Зараз Віктор Агєєв разом із трьома затриманими бойовиками (уродженці Сєвєродонецька Данило Гладков і Андрій Стоянов, а також уродженець Луганська Богдан Венгер) перебуває в СІЗО Старобільська. Йому інкримінують ст. 258-3 Кримінального кодексу України "Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній".

Російське Міноборони стверджує, що Агєєв проходив строкову службу. після чого звільнився й не мав відношення до армії. Сам Агєєв в інтерв'ю "ТСН.Тиждень" підтвердив, що був відправлений на схід України після підписання контракту на службу в Збройних силах Росії.