Затримання у Росії українського журналіста Сущенка. Реакція світу

4 Жовтня 2016, 12:45

У Росії 1 жовтня заарештували паризького кореспондента українського інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, який прибув до РФ у приватних справах. 2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його в московському СІЗО «Лефортово». ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком.

У Кремлі назвали арешт українського журналіста «звичайною роботою спецслужб». Водночас у МЗС України висловили рішучий протест і назвали випадок «черговим кроком у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, у якості політичних заручників у своїй гібридній агресії проти нашої держави». Аналогічну позицію зайняли українські правозахисники. Укрінформ, в свою чергу, вважає затримання Сущенка спланованою провокацією

Тиждень.ua відстежив реакцію світу на затримання в Росії українського журналіста.


Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів закликали російську владу звільнити українського журналіста Сущенка. Зі слів генерального секретаря IFJ Ентоні Беллангера, цей арешт не тільки порушує всі міжнародні норми, але й підриває свободу засобів масової інформації. У свою чергу президент EFJ Могенс Бьйерегард назвав звинувачення проти Сущенка повністю сфабрикованими заради замовчування критики з його боку.


Рада Європейського альянсу інформаційних агентств виступила з вимогою до російської влади у наданні доказів вини заарештованого у Москві Сущенка та у разі їхньої відсутності негайного його звільнення. РФ закликали надати кваліфіковану, швидку і справедливу правову допомогу журналісту та можливість зв’язатися йому з родиною.


Представниця Репортерів без кордонів в Україні Оксана Романюк закликала російську сторону негайно звільнити українського журналіста та зняти всі звинувачення, висунуті на його адресу. З її слів, той факт, що і затримання, і арешт були проведені підпільно, свідчить про надуманість звинувачень. Затримання, на думку Романюк, виглядає просто як викрадення.


Представник ОБСЄ з питань ЗМІ Дуня Міятович звернулася до російської влади за більш детальною інформацією і з вимогою звільнення Сущенка.


Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус назвав затримання в Москві журналіста Укрінформу провокацією з боку Росії. Глава МЗС Литви зазначив, що подібні випадки, особливо щодо порушень прав журналістів, перебувають у фокусі уваги ЄС.


У Державному департаменті США заявили, що отримали інформацію про затримання Сущенка в Москві і наразі відстежують ситуацію.


Хронологію всіх новин про затримання у Москві українського журналіста Романа Сущенка дивіться за посиланням.