«Складність у тому, що в країні немає єдиного лідера. Наші дипломати ведуть переговори з тими лідерами, які контролюють регіон, де тримають наших громадян. І намагаються вийти на тих, хто стоїть рангом вище в перехідному уряді. Але розкривати хід переговорів ми не можемо в інтересах самих же українців», – заявив заступник директора департаменту інформаційної політики Сергій Саєнко.
Він запевнив, що наші посли домоглися в Лівії твердих гарантій, що українці не будуть мати потребу в їжі і допомозі медиків.
Затримані українці живуть разом на території обгородженого «Кемпа» – табори з кількома котеджами.
За словами 59-річного одесита Олександра Шадрова, одного із затриманих, на території є турніки і спортивні снаряди, також українці дивляться телевізор. Головна тема – Юлія Тимошенко.
«Іноді приходить до нас співробітник українського посольства. Але замість того, щоб підтримати, наганяє негатив. Розповідає, що нас можуть перевести в більш гірші умови. А про те, як ідуть переговори, – мовчить», – зазначає Шадров.
За словами Шадрова, багатьом затриманим потрібна медична допомога. Поки з цим справляються українські медсестри, яким повстанці дозволили відвідувати земляків.
Нагадаємо, на початку вересня збройні формування Перехідної національної ради Лівії затримали більш як 20 громадян України за підозрою у військовому пособництві колишньому лідеру Джамахірії Муамару Каддафі.
5 вересня Волошин заявив, що затримані українці є цивільними особами. Зокрема, вони працювали за контрактом інженерами в одній із нафтовидобувних компаній. За словами Волошина, серед затриманих є одна жінка.
Президент Віктор Янукович19 вересня доручив прем’єр-міністру Миколі Азаровута голові Служби зовнішньої розвідки Григорію Ілляшовувжити усіх необхідних заходів для захисту прав і законних інтересів громадян України, затриманих у Лівії.