Засуджений за вбивство Лозінський вийшов із в’язниці “за станом здоров’я”

Акценти
11 Червня 2014, 20:45

"Дійсно, сьогодні Лозинський був звільнений", – йдеться у повідомленні.

Водночас голова Пенітенціарної служби Сергій Старенький заперечує, що його відомство сприяло звільненню засудженого.

"Щодо звільнення цього засудженого повідомляю, що в основу рішення суду лягли висновки докторів та експертів, яких залучив до справи суддя", – написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Висновки медкомісії Пенітенціарної служби, які надавалися суду раніше, не містили в собі даних, які давали б можливість суду звільнити засудженого від відбування покарання", – додав він.

Старенький зазначив, що здоров'я Лозінського оцінювали лікарі, які не мають жодного відношення до Пенітенціарної служби. Крім того, за його словами, сторону держобвинувачення в суді підтримав прокурор.

Як відомо, Пенітенціарна служба в серпні 2013 року спростувала інформацію про переведення Лозінського, засудженого за вбивство, на дільницю соціальної реабілітації із загальної камери в Бориспільській виправній колонії № 119 (Київська область).

У березні 2013 року Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справах пом'якшив вирок Лозінському, який раніше був засуджений до 14 років позбавлення волі за вбивство мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, призначивши йому нове покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Олійник загинув 16 червня 2009 року в результаті зіткнення на території мисливських угідь з Лозінським, а також колишніми тоді прокурором Голованівського району Кіровоградської області Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата до 15 років позбавлення волі (починаючи з березня 2010 року) за вбивство Олійника.

Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом'якшив вирок Лозінському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

 

92