Засуджений в окупованому Криму український активіст Балух оголосив голодування

Акценти
19 Березня 2018, 10:47

В окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

 

Зазначається, що таким чином політв'язень висловлює протест проти незаконного вироку так званого Верховного суду.

 

"Сьогодні, 19 березня 2018 року, українця повинні перевести в одиночну камеру СІЗО, в якій він буде перебувати в період голодування", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, в "Роздольненському райсуді" 19 березня відбуденться засідання, на якому "суддя" Тетяна Пиркало обиратиме  Балуху запобіжний захід у рамках іншого "провадження", порушеного проти нього за ч. 2 ст. 321 КК РФ, та відкритого вже під час утримання активіста під вартою (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

 

Нагадаємо, 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок українському активісту Володимиру Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

Як повідомлялось, 16 січня в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів.

 

Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Російської Федерації (РФ) допустити лікарів до політв'язня Володимира Балуха, якого незаконно утримують в СІЗО окупованого Сімферополя. Стан здоров’я Балуха тяжкий, проте необхідної медичної допомоги ув’язнений не отримує.

90