Засуджений у РФ українець Сизонович відкликав апеляцію на вирок – правозахисниця

4 Вересня 2017, 18:56

Засуджений у Росії український пенсіонер Олексій Сизонович відкликав апеляцію на вирок суду, який призначив йому 12 років колонії суворого режиму за начебто підготовку теракту. Про це 4 вересня на своїй сторінці у Facebook повідомила координатор Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

"Сьогодні нам стало відомо про те, що 61-річний громадянин України, засуджений Північно-Кавказьким окружним воєнним судом за  до 12 років, Олексій Сизонович, відкликав подану ним раніше апеляцію", – йдеться у повідомленні.

Таким чином, Сизонович відмовився від претензій до Російської Федерації у зв'язку із засудженням і визнав, що його вирок – законний.

Томак зазначила, що "хтось преконав чоловіка, що він швидше опиниться вдома, якщо подасть клопотання про переведення для відбування покарання, ризики та негативи такого рішення, я так розумію, до нього донесені не були".

Тепер відповідний вирок цей вирок уже не можна буде оскаржити в тому числі в Європейському суді з прав людини.

При цьому правозахисниця наголосила, що МЗС України так і не змогли укласти договір із адвокатом для Сизоновича.

Як повідомлялось, 31 липня, Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив українця Олексія Сизоновича до 12 років колонії суворого режиму. У суді визнали, що Сизонович винний у підготовці терактів в Ростовській області.

Нагадаємо, 28 липня у РФ державний обвинувач попросив Північно-Кавказький окружний військовий суд призначити громадянину України Олексію Сизоновичу, обвинуваченому в підготовці терористичних актів на території України і Росії, 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф в 250 тис. руб.

За версією слідства, Сизонович і невідомий чоловік в квітні 2014 року в Києві створили організовану групу, домовившись про вчинення терористичних актів в Росії і Україні. В кінці травня 2016 року Сизонович нібито отримав вказівку поїхати в місто Кам’янськ-Шахтинський (Ростовська область), щоб оглянути і сфотографувати місцевий вокзал, а також визначити місце для закладки вибухових пристроїв. На цьому вокзалі планувався теракт у вересні того ж року. Підсудний був затриманий працівниками правоохоронних органів. Він пенебуває під вартою з 28 вересня 2016 року.

Також, крім звинувачення в підготовці терактів в Ростовській області, за версією російських слідчих, до цього Сизонович нібито підривав поїзди на території Луганської області, контрольованої бойовиками ОРЛО, був схоплений там бойовиками, а через місяць його затримали російські прикордонники.