Засуджений у Лівії росіянин заявив, що лівійські генерали свідчили під тиском

5 Червня 2012, 09:03

«Відразу після оголошення вироку нас відвезли назад на базу, де ми і раніше жили. Все в шоці – ніхто з нас не очікував, що буде такий вирок. Ми до останнього сподівалися, що нас відпустять. Звинувачення надало один єдиний доведений факт – те, що наша група перебувала на території Лівії з 17 лютого по 21 серпня. Решта так звані докази побудовані на свідченнях полковників революційної армії Лівії Абдульбаса і Мухаммеда Архана, з якими я знайомий ще з 90-х років. В армії Каддафі обидва були генералами. Я впевнений, що вони дали свідчення проти нас теж під тиском, рятуючи своє життя. Якби вони відмовилися давати свідчення, їх би розстріляли. Те, що говорить наш МЗС, мовляв, я сам дав проти себе свідчення – абсурд. Я вже говорив про те, що мені і моїм дітям,що були зі мною в Лівії, погрожували розстрілом. Рятуючи їх, я дав свідчення. Зараз ми всі в очікуванні – всі сподіваються на те, що апеляційний суд визнає нас невинними», – розповів Шадров.

Крім цього, за його словами, ув’язнені хворіють.

«Всі наші поголовно хворіють, адже середній вік нашої групи – 57 років. Зараз нас почали виводити два рази в день у дворик на прогулянки. Харчування терпиме, тільки дуже багато перцю. А медикаментами допомагають наші медики, які приїжджають до нас», – додав одесит.

Син Олександра Шадрова – Максим – і його дружина Ольга, яких не так давно відпустили з лівійського полону, відмовилися давати коментарі.

А дружина водія Дмитра Писаренка, якому разом з іншими полоненими дали 10 років, одеситка Наталія, розплакалася в слухавку: «Діма цих ракет взагалі ніколи не бачив! Це справжній жах».

Нагадаємо, військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України, а також 3 білорусів до 10 років ув'язнення за пособництво режиму екс-лідера Лівії Муаммара Каддафі. Російянина засудили до довічного ув'язнення. За дорученням міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка українські дипломати в Тріполі вже досягли домовленості з захисниками засуджених там українських громадян щодо подачі апеляції до Вищого військового суду Лівії.

Як повідомлялося, 27 серпня 2011 року лівійським повстанським батальйоном «Кака» були затримані 25 громадян Білорусі, Україні та Росії, які працювали в країні за контрактами в нафтових компаніях. Всій групі пред'явлено звинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу».

3 вересня, завдяки зусиллям російського посольства в Тріполі, ця група була звільнена, однак 6 вересня вони були знову затримані для розслідування їхньої можливої ​​причетності до ремонту і модернізації військової техніки, що стояла на озброєнні колишнього лівійського лідера.