Засудженого в РФ українця Солошенка попри важку хворобу перевели на загальний режим утримання – МЗС

29 Березня 2016, 14:00

МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з продовженням російською стороною протиправних дій по відношенню до громадянина України Юрія Солошенка, незаконно засудженого російською владою до 6 років позбавлення волі. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Як повідомили в МЗС, попри виявлену важку хворобу Солошенка, суттєве погіршення його стану здоров’я та похилий вік, його перевели з медичної частини колонії на загальний режим утримання.

«Російська сторона продовжує ігнорувати та затягувати розгляд прохання про помилування Ю.Солошенка, незважаючи на гуманітарний аспект та пряму загрозу його життю», – йдеться в заяві.

МЗС висунуло вимогу до російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно засудженого Солошенка, вжити заходів для надання йому належної медичної допомоги та забезпечити його негайне звільнення і повернення на батьківщину. 

Нагадаємо, 14 жовтня міський суд Москви визнав колишнього директора українського заводу "Знамя" Юрія Солошенка винним у шпигунстві на користь України. 73-річного Солошенка засудили до покарання у вигляді шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Пізніше в Солошенка виявили рак.

Зголом Солошенко подав президенту Російської Федерації клопотання про помилування, російський омбудсмен клопотання підтримав.