Засудженого кримського правозахисника Куку після вироку помістили до карцера

15 Листопада 2019, 10:48

Засудженого у Росії до 12 років колонії суворого режиму кримського правозахисника, фігуранта ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" Еміра-Усеїна Куку помістили до карцера на наступний день після вироку. Про це повідомляють "Ґрати".

 

За наявною інформацією, консулу України в Ростові-на-Дону Тарасу Малишевському стало відомо про це після того, як кримчанина в ізоляторі відвідали адвокати.

 

Зараз Куку знаходиться у СІЗО-1 Ростова-на-Дону. Після суду правозахисник заснув в камері і не вийшов на вечірній перерахунок. На нього склали протокол, але Куку не став його підписувати.

 

Одночасно керівництво СІЗО направило в карцер ще одного кримського татарина, фігуранта другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" – Сейрана Салієва. Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність" з посиланням на адвоката Сеяра Панича.

 

Як зазначається, причиною поміщення Салієва в карцер на п'ять діб став знайдений у нього при огляді камери ручний годинник, за якими він звіряв час намазу.

 

Сейран Салієв також знаходиться в Ростові, 15 листопада в Південному окружному військовому суді має розпочатися процес у його справі.

 

Нагадаємо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у вівторок, 12 листопада, засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

 

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з відповідним рішенням суду. Крім того, міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що влада Російської Федерації продемонструвала неабияку жорстокість при засудженні кримчан.