Заступниця голови НБУ заявила, що її телефон прослуховують

10 Листопада 2016, 18:58

Заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що її телефонні розмови прослуховуються. Про це йдеться в офіційному коментарі, поширеному на сторінці регулятора в Facebook.

«Сьогодні в ЗМІ було викладено низку моїх телефонних розмов з менеджментом та акціонерами Платінум Банку. Доводжу до відома ЗМІ, що я перебуваю у постійному діалозі з акціонерами та менеджментом усіх 100 українських банків – від найбільшого банку («Приват») і до найменшого («Гефест»). Адже перемовини заступника Голови НБУ, який відповідає за пруденційний нагляд, з акціонерами та менеджментом банків – це звичайний робочий процес. Особливо в період діагностики та оздоровлення банківської системи», – йдеться у повідомленні.

За словами Рожкової, оскільки НБУ проводить реформу банківського сектору, то в неї  «відбувається щоденний діалог та моніторинг діяльності» проблемних банків.

«Так, з 2014 року регулятору разом з акціонерами фінустанов вдалося вивести з «проблемності» 10 банків. З акціонерами та менеджментом цих банків особисто я провела десятки зустрічей, сотні телефонних розмов, зв’язку по Skype та переписок в електронній пошті. Ці переговори не були марними – зараз ці банки продовжують працювати на ринку в нормальному режимі. Я готова розповісти слідчим Національного антикорупційного бюро України або інших правоохоронних органів про кожну розмову, яка у мене відбувалася з акціонерами та менеджментом банків», – зазначила посадовець.

Вона також звернулася до правоохоронних органів з проханням перевірити, хто і на яких підставах прослуховує її телефонні розмови.

«Адже подібні провокації можуть негативно вплинути на стан того чи іншого банку, а зрештою і банківської системи в цілому», – наголосила Рожкова.

Нагадаємо, наприкінці жовтня слідчі управління Національної поліції Києва провели обшук за місцем проживання Рожкової. Слідчі дії проводилися в рамках розслідування банкрутства ПАТ «Банк Михайлівський».