Заступник міністра юстиції оприлюднив лист від політв’язня Клиха

3 Серпня 2016, 15:16

Утримуваний Росією бранець Станіслав Клих надіслав листа на ім'я прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якому просить пришвидшити переговорний процес стосовно обміну українців, які потрапили у заручники в Росії. Фотографію листа опублікував на сторінці у Facebook заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов.

Окрім того, Клих у листі просить передати телевізор до СІЗО-1 у Грозному, де його тримають, оскільки "позбавлений можливості отримувати інформацію про події".

У свою чергу, Пєтухов додав, що Росія вже другий місяць блокує видачу документів у справі Клиха, які запросила Україна.

"Ще у червні 2016 року ми звернулися до Міністерства юстиції РФ з проханням надати документи по справі Клиха для вивчення. На жаль, відповіді наразі не отримали", – йдеться у тексті.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років: їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. 16 червня Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу на батьківщину Миколи Карпюка. оскільки з такою заявою звернувся брат засудженого.

За словами адвоката Маріни Дубровіної, у Грозному проти Клиха розпочали нове слідство начебто за образу прокурора. 23 червня Мін'юст направив у Росію повторний запит на видачу політв'язня Клиха.