Заступник канцлера Меркель в уряді заявив про бажання скасувати санкції проти РФ до літа

18 Березня 2016, 09:50

Міністр економіки Німеччини та віце-канцлер в уряді Анґели Меркель Зіґмар Ґабріель висловив сподівання, що у найближчі місяці створять умови, за яких ЄС уже до літа цьогоріч зніме санкції проти Росії, запроваджені через агресію щодо України. Про це у четвер, 17 березня, Ґабріель заявив під час щорічних зборів членів німецько-російського форуму в Берліні, цитує його слова агентство Reuters.

«Це повинно бути нашою спільною метою», – зазначив міністр.

Він також нагадав про переговори ЄС та США щодо зони вільної торгівлі та виступив за те, щоб «з усією силою прагнути такої ж угоди з Росією». При цьому він визнав, що це – не короткострокове завдання.

За словами Ґабріеля, попри розбіжності між Берліном та Москвою варто «залишатися у діалозі». Він пояснив, що обидві сторони сприймають лише власну «версію реальності», та закликав усунути негативні упередження.

У ЗМІ зазначено, що Ґабріель – лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) – союзника партії Меркель ХДС-ХСС по урядовій коаліції. 

Нагадаємо, на початку березня ЄС продовжив санкції проти низки російських високопосадовців та компаній через порушення територіальної цілісності України.