Росія стає сильнішою, а ідеологія реваншизму стала панівною у цій державі. Про це заявив перший заступник міністра оборони США Боб Уорк під час Норвезько-Американської оборонної конференції 19 травня.
Він зазначив, що Європа, а у ширшому сенсі НАТО, зіштовхнулися із загрозами «у діапазоні 360 градусів». За словами Уорка, зі сходу, заходу та півночі Альянсу протистоїть «реваншистська і очевидно антагоністично налаштована Росія», а з півдня і зсередини – екстремісти та терористи.
«Ми перебуваємо у переломному для стратегічного ландшафту моменті. Наступні 25 років у плані міжнародної безпеки будуть зовсім іншими, ніж минулі 25 років», – наголосив він.
Уорк уточнив, що «реваншистська Росія», яка набирає сили, пішла шляхом «конфронтації, агресії і примусу».
За його словами, у 2012 році США вважали, що стоять на шляху до партнерства з Росією і вивели з Європи дві останні важкі бригади. США «вірили у можливість продуктивного партнерства з Росією в майбутньому і прагнули до нього», однак ця віра підірвана після незаконної анексії Криму у березні 2014 року та початку дестабілізації у східній Україні.
Також, за словами Уорка, Росія «брязкає ядерною зброєю», погрожуючи союзникам НАТО, які приймають на своїй території об'єкти ПРО. Останніми такими прикладами стали Румунія і Польща.
Уорк анонсував, що до 2017 року США знову матимуть у Європі повноцінну дивізію. США, як він висловився, «застосують м'язи», якими не користувалися з часів холодної війни.
Він додав, що США вважають важливим зберігати роль стримуючої сили і показувати своїм європейським союзникам, що в разі необхідності вони прийдуть їм на допомогу і дадуть відповідь Росії.
«Навіть зараз, коли ми ведемо боротьбу з ІДІЛ та іншими збройними екстремістськими угрупованнями, ми повинні рішуче реагувати на виклик зі сходу – виклик з боку Росії», – підкреслив він.
Уорк також зазначив «безвідповідальну» поведінку Росії, у тому числі «небезпечні і непрофесійні маневри» російських повітряних і морських суден.
Як повідомлялося, сенатор США Джон Маккейн 15 травня розкрив деталі прийнятого напередодні в комітеті Сенату США з питань Збройних сил бюджету Пентагону на наступний рік, зазначивши, що Україна може отримати $500 млн на оборону. За його словами, проект закону про оборонний бюджет США на 2017 фінансовий рік «уповноважує виділити до $500 млн з метою забезпечення допомоги у сфері безпеки в Україні, в тому числі летальної допомоги».