Заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем повідомив, що Україна стала певним "полігоном", де Росія випробовує нові види зброї та кіберзасоби. Про це він у п'ятницю, 13 квітня, заявив під час 11-го Київського Безпекового Форуму у Києві, передає кореспондент Тижня.
"Американська стратегія і політика визнає ту реалію, яку тут вже роками усвідомлюють — ревізіоністська політика Росії ставить під загрозу і США, і Європу , і міжнародне право, економіку, фундаментальні принципи національної безпеки і суверенітету", – заявив Карем.
За його словами, в останні роки ця загроза кристалізувалися через втручання Москви в демократичні системи.
"Ці спроби не нові, але інструменти, які використовує Кремль можуть вже бути в лептопах і девайсах. І це по всьому світі. І це – ехо холодної війни і дезінформації", – наголосив заступник мінстра оборони США.
Зокрема, Карем зазначив, що військові РФ здійснили кібератаку Petya – "це була загроза критичної безпеки інфраструктури по всьому світу".
Водночас він додав, що провокативна риторика Кремля підтримується значними капітальними вкладеннями в зміцнення російської військової машини. Так, заступник міністра оборони США вказав на те, що під час навчань "Захід-2017" Росія продемонструвала, що може розгортати свої кіберсистеми разом із військовими засобами.
Карем також наголосив, що Росія намагається переписати світовий порядок і постійно порушує міжнародне право і договори, а також використовує свою право вето в РБ ООН. Він додав, що РФ втрутилася в ситуацію Сирію, що дає російському президенту Владіміру Путіну підривати міжнародну коаліцію, спрямовану на боротьбу з терористичним угрупуванням "ІДІЛ" та не дозволяє розв'язати сирійський конфлікт.
Крім того, Карем повідомив, що Росія сама використовує хімічну зброю, що свідчив інцидент в Солсбері.
"Україна стала ціллю для багатьох із цих загроз з боку Росії і використовується як певна лабораторія для випробування нових видів зброї та кіберзасобів", – підкреслив заступник міністра оборони США.
За його словами, поруч з військовими засобами проти України, Росія також використовує енергетику, свідченням цього було скорочення подачі газу через Україну у минулому місяці, також спрямованим проти України є і проект "Північний потік-2".
"США виступають проти цього проекту, який суперечить інтересам України і глобальній безпеці", – наголосив Карем.
Він підкреслив, що на загрозу з боку Росії слід реагувати колективно.
"Росія буде настільки сильна наскільки, ми дозволимо їй бути. Відтак колективні дії — запорука успіху у протидії цій загрозі", – наголосив він.
Нагадаємо, 13 квітня міністр національної оборони Литовської Республіки Раймондас Каробліс повідомив, що відбиваючи російську агресію, Україна захищає південно-східний фланг НАТО та західного світу.